Kurz rezbárstva

Kurz rezbárstva –  Vruborez

Vruborez sa považuje za základnú rezbársku techniku, ktorá ťa naučí práce s drevom a základným rezbárskym náradím – nožíkom. Rezbársky nôž je pri výučbe základným rezbárskym nástrojom pre pochopenie vlastností dreva a smeru rezania vzhľadom na letorasty, ale i pre základy bezpečnej drevorezby.

Podstatou rezbárskej techniky vruborezu, sú trojuholníkové klinové zárezy zoradené jeden za druhým tak, že tvoria línie. Charakter výzdoby je geometrický. V tradičnom ľudovom rezbárstve sa najčastejšie uplatňoval na stropných trámoch, piestoch, mangľoch, prasliciach…

Na kurze rezbárstva si prejdeme geometriu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou ľudovej tvorby. Kreslenie a základné vzory drevorezby, po ktorých sa môžete veselo pustiť do tvorenia.

Po absolvovaní kurzu rezbárstva získate základné zručnosti o tejto technike, ktorá nie je nijako komplikovaná a pritom sa z nej dajú tvoriť nádherné ornamenty. Je vysoko ukľudňujúca nakoľko našu pozornosť núti koncentrovať sa na malý priestor a popritom tvoriť. A hlavné je, že ju potom môžete praktikovať aj doma v paneláku, bez drahého vybavenia. Stačiť vám bude nožík a doštička z lipového dreva.

Na rezbárskom kurze sa vytvorí malá skupinka ľudí od 4 do 8 účastníkov, čo zaručí individuálny prístup a rodinnú atmosféru. Skúsenosti nie sú potrebné. Všetok materiál je zabezpečený. Na kurz sa registrujete cez mail dodielne@dodielne.sk, kde uvediete  svoje meno, telefónne číslo, dátum a miesto v ktorom sa kurz uskutoční. Na b.ú.: SK1611000000002936069645 zašlete zálohu 25€ kde do predmetu uvediete svoje meno. Celková suma za kurz je 75€. Zvyšná suma kurzovného sa dopláca na mieste.  Ak sa nenazbiera dostatočný počet účastníkov kurz sa môže zrušiť a záloha sa vám vráti spať.

Pokiaľ sa nemôžete s akýchkoľvek dôvodov zúčastniť tohoto kurzu, ponúkam možnosť ho absolvovať doma. Pomocou ONLINE KURZU REZBÁRSTVA máte možnosť si objednať kompletný balík s potrebným vybavením a postupom na to, aby ste mohli začať v pohodlí domova vyrezávať a dopriať si  mozno prvý kontakt s prácou z drevom.

Kurz rezbárstva – Drevená lyžička

Vyrobiť si svoju vlastnú drevenú lyžicu, je neopísateľné. To, že to zvládne každý, sa môžete prísť presvedčiť na rezbársky kurz výroby drevenej lyžičky.
Počas kurzu dostanete všetky potrebné informácie a materiál, aby ste si mohli vyrobiť svoju vlastnú drevenú lyžičku.
Popritom dostanete do rúk cit k drevu a jeho vlastnostiam pri opracovaní. Možno bude tento kurz tvoj začiatok pri ďalšom opracovaní a práci s drevom, ktorého využitie je nekonečné.
Kurz je určený pre úplných začiatočníkov, ale aj zdatnejších majstrov, ktorý túžia po spestrení svojej činnosti pri práci s drevom.
A domov si odnesiete svoju vlastnoručne vyrobenú lyžičku, v ktorej bude vystrúhaná vaša fantázia a tvorivosť.
So sebou si treba zobrať pohodlné oblečenie a dioptrické okuliare, ak ich používate. Dĺžka kurzu je max 4hod. a maximálny počet účastníkov je 8osôb. Vyrezávať drevenú lyžičku, dokonca celej drevenej súpravy,  sa vieš naučiť v pohodlí domova. Stačí si objednať balík na domáce vyrezávanie, kde ti príde domov všetko potrebné.

Na kurz sa registrujete cez mail dodielne@dodielne.sk, kde uvediete  svoje meno, telefónne číslo, dátum a miesto v ktorom sa kurz uskutoční. Na b.ú.: SK1611000000002936069645 zašlete zálohu 19€ kde do predmetu uvediete svoje meno. Celková suma za kurz je49€. Zvyšná suma kurzovného sa dopláca na mieste.  Ak sa nenazbiera dostatočný počet účastníkov kurz sa môže zrušiť a záloha sa vám vráti spať.

Rezbárske kurzy 

Tieto rezbárske techniky sa snažím odovzdať na kurzoch po celom Slovensku, ale aj v Čechách v mestách ako sú Bratislava, Nitra, Trnava, Trenčín, Žilina, Martin, Zvolen, Poprad, Košice a mnoho ďalších. Zoznam kurzov na rok 2021

22.5.2021 Nitra – Drevená lyžička Albacentrum, Štefánikova Trieda 144

24.5.2021 Zvolen – Drevená lyžička Anaháta, P.O.Hviezdoslava 22

29.5.2021 Ivanka pri Dunaji – Drevená lyžička, Park oddychu Inspiro, Moyzesova 57

5.6.2021 Trenčín – Drevená  Neboj sa remesla

Individuálny– ak ste menšia skupinka priateľov – kolegov, je možné pre vás zorganizovať individuálny kurz u vás v práci v rámci teambuilgingu, alebo u vás doma ako príjemnú aktivitu s rodinou, alebo priateľmi. Taktiež viete zavítať ku nám do dielni neďaleko B.Štiavnice a užiť si čaro pokojného vidieka.

O mne – Dušan Budinský

Pár rokov do zadu som sa zamiloval do dreva vo všetkých podobách. Či sa jedná o tesárčinu, stolárčinu, rezbárstvo alebo reštaurátorstvo milujem drevo vo všetkých jeho podobách a kombináciách. To ma viedlo k postaveniu si vlastnej dielničky neďaleko B.Štiavnice, kde sa naplno prejavuje tvorivosť. Túto vášeň ponúkam možnosť zažiť aj ostatným a prísť si vytvoriť svoj vlastný kúsok nábytku. Okrem záľuby pre Yogu som si zamiloval aj včelárenie. Tieto male a krásne stvorenia, mi dávajú veľkú inšpiráciu a školu do života. A aby som im bol čo najbližšie, postavil som si Apidomček, ktorý je skonštruovaný v princípe posvätnej geometrie, v tvare šesťuholníka.
O tieto skúsenosti s drevom, včelami, ale aj ako sa žije na dedine na konci sveta, sa rád s vami podelím.

Rezbarstvo online