Renovácia – reštaurovanie

V našej dielničke ponúkame pod naším dozorom a s našou pomocou zrenovovať a zreštaurovať váš starý nábytok, alebo akýkoľvek predmet historickej alebo vašej spomienkovej hodnoty. A pokiaľ vášmu nábytku nepomôžu ani nové protézy,  je možné z neho vytvoriť nový funkčný nábytok s nádychom histórie.

V dávnejších dobách konkrétne dobách funkcionalizmu sa tvorili veci, ktoré mali vydržať dlhé roky a mali byť po celú dobu aj skutočne funkčné. To je aj prípad Šumanových lízatiek z Pravenca, ktoré sú po desiatkach rokoch a citlivom repase, stále pripravené plniť to na čo boli predurčené.
Pre nás to bola krásna škola do života, ktorú sme pri rekonštrukcií týchto krások dostal.

Renovácia a reštaurovanie starých drevených saní, so zachovaním čo najväčšieho počtu pôvodných prvkov, pri ktorom sa zmenil účel používania na príjemnú funkčnú lavičku.

Nadčasový a hlavne funkčný F.Jiráskov nábytok.
V čase funkcionalizmu sa veci vyrábali, aby vydržali roky. A platí to do dnes. Takzvané ,,lízatka” z Tatra nábytku plnili svoju funkciu desadročia a ďalšie desaďročie určite ešte budú. Jemne namorená a nalakovaná orechová díha a kvalitná látka s kaučukovou podsedákovou výplňou zaručuje príjemné sedenie