Apidomček

Ako by ste sa cítili, keby ste mohli prebývať vo včelnici v tvare šesťuholníka, ktorý je inšpirovaný prírodou a včelami? Ak hľadáte originálny a ekologický spôsob bývania, so včelami možno vás zaujme stavba apidomčeka v tvare včelej bunky.

Apidomček je koncept včelína, ktorý kombinuje modernú architektúru s tradičnou múdrostou včelárstva. Jeho tvar je založený na šesťuholníkovom – geometrickom tvare, ktorý je najefektívnejší pri využití priestoru a materiálu pri stavbe včelej bunky. Apidomček ponúka nielen estetické a funkčné riešenie pre chov včiel ale aj množstvo liečivých účinkov pre jeho návštrvníkov.

Pobyt v Apidomčeku  sa radí k apiterapii – liečebnej metóde, ktorá využíva včelie produkty a vibrácie z včelstiev. Do apiterapie zaraďujeme vdychovanie včelieho vzduchu, ktorý obsahuje čiastočky propolisu, medu, pelu a včelieho vosku. Ďalej sem zaraďujeme tinktúry a maste z včelích produktov, ale aj bodanie včelým jedom na postihnuté miesto na tele. Apiterapia má blahodarné účinky na dýchacie cesty, imunitný systém, nervovú sústavu a celkové zdravie.

Chov včiel napomáha diverzite prostredia pri opelovaní rastlín a stromov, ktoré nedokáže opelovať iný hmyz, alebo iba v obmedzenom množstve.

Ak máte záujem o takýto jedinečný projekt apidomčeku, ponúkam vám možnosť zakúpiť si projektovú dokumentáciu k stavbe apidomčeka, ktorý si viete postaviť u seba na záhrade. Projektová dokumentácia  obsahuje kompletné informácie o návrhu domu vrátane pôdorysov, rezu stavby , technických detailov. Pokial si netrúfate na stavbu takéhoto domčeka, viem ho postaviť na klúč za vás.

Pre bližšie informácie ma kontaktujte na dodielne@dodielne.sk alebo na čísle 0908727577